Hakkımızda

Özel Akten Denizcilik Eğitim Merkezi 01.12.1995 tarihinde Uzak yol Kaptanı Prof.Dr .Necmettin AKTEN ve Uzak yol Kaptanı Ali KANTARCI tarafından Kadıköy’de kurulmuştur. Türkiye’nin Gemi adamı yetiştirme kurslarından ilk kurs olma özelliğini taşıyan kurumumuzun Kurucularından Prof. Dr. Necmettin AKTEN, Türkiye’de Uzak yol Kaptanı olarak Profesör ünvanına sahip ilk kişidir.Kurumumuz Atatürk’ün ‘Denizciliği Türk’ün Milli Ülküsü Olarak Düşünmeli ve Onu En Kısa Zamanda Başarmalıyız.’ İlkesi doğrultusunda, Dünya ve Türk deniz ticareti filosundaki gemilere en yüksek standartlarda gemi adamlarını yetiştiren eğitim kurumu olma vizyonuna sahiptir.

Kurumumuzun misyonu ‘Dünya ve Türk Deniz Ticaret sektörün talepleri doğrultusunda, STCW 78/95 (Manila sözleşmesi dahil) sözleşmesinin belirlediği standartlarda eğitim, belgelendirme ve Vardiya tutma konularında yeterli,denizde can ve mal güvenliğine azami dikkat gösteren,nitelikli,deniz,örf ve adetlerini bilen,çevrenin korunmasına özen gösteren gemi adamı yetişmektir.

Özel Akten Denizcilik Eğitim Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak ‘Sınırlı İşletim’ seviyesinde hizmet vermektedir.

İdareci ve alanında uzman eğitmen kadrosu ve idari personelden oluşan ekibi ile 10.08.2018 tarihinden itibaren Selimpaşa/Silivri’de hizmet veren Özel Akten Denizcilik bölge dışından gelen kursiyerlere pansiyon hizmeti de vermektedir.

EĞİTİMLERİMİZ
-Gemici Eğitimi
-Yağcı Eğitimi
-STCW Eğimleri
-Balıkçı Gemisi Tayfası
-Yat Kaptanı
-Sınırlı Zabit Eğitimleri
-GOC-ROC (Telsiz)Eğitimleri

EĞİTİMLER İÇİN MEVZUATA UYGUN OLARAK
-Temel Deniz Emniyet Laboratuarı
-Temel Gemicilik Laboratuarı
-Temel Makine Tayfa Laboratuarı
-Dümen tutma simülatörü
-GMDSS Simulatörü
-Revir
-Seyir Laboratuarı
-Derslik,Kantin ve Eğitim Yardımcı Malzemeleri

DEĞERLERİMİZ

 

 

PROFESYONEL

Akten’i tercih eden katılımcıların aldığı ortlamaya bağlı olarak verdiğimiz hizmet değerlendirmesi.

92%

Gemicilik Eğitimi

97%

İlk Yardım Eğitimi

89%

Denizcilik Eğitimi

99%

Deneysel Eğitim

Sohbeti Aç
1
Yardıma İhtiyacınız var mı?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?